Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Sprzymierzeńcy odchudzania

24 lipca 2022 odchudzanie


Przyczyny nadwagi i otyłości

Wbrew pozorom powodów nadwagi i otyłości jest dość dużo. Najtrudniejszy problem stanowią stany kompulsywne – ich początek znajduje się w psychice i najczęściej zagnieździły się tam lata temu. W tym przypadku silna wolna nie wystarcza. Wszystkie zaburzenia odżywiania na tle psychicznym i związane z nimi stany chorobowe, takie jak anoreksja, bulimia i napady objadania wymagają czasu i wsparcia najbliższych, otoczenia i specjalistów, którzy pomogą zarówno w sferze emocjonalnej, jak i zdrowia fizycznego. 

Z pozostałymi przyczynami jesteśmy w stanie poradzić sobie szybciej i łatwiej. Zanim obierze się drogę postępowania, warto samodzielnie przeanalizować, co może być powodem nadprogramowych kilogramów:

1. Za mało aktywności fizycznej + zbyt kaloryczne posiłki = bilans spożytych kalorii przewyższa bilans utraconych kalorii podczas dziennej aktywności.

2. Zajadanie stresu – w sytuacjach stresujących jesz za dużo? Podjadasz z nerwów między posiłkami?

3. Problemy hormonalne – po odpowiednich badaniach i konsultacjach ze specjalistą kwestie gospodarki hormonalnej wrócą do normy, a Ty możesz się skupić na innych czynnościach mających wpływ na zdrową sylwetkę.

4. Zaburzenia pracy jelit – spowolniony metabolizm? Nadwrażliwość jelit na ulubione produkty? Nadwyżka wagi, rozdęty brzuch, zaparcia…

5. Nieproporcjonalne rozłożenie tkanki tłuszczowej, niedoskonałości w budowie ciała, które uwydatniają nadwyżkę kilogramów.

Jak schudnąć?

Wszystkie powyższe punkty są do rozpracowania i rozłożenia na czynniki pierwsze, a co najważniejsze, w każdej z tych sytuacji jesteś w stanie uzyskać pomoc u specjalistów. Do dyspozycji są: dietetycy, trenerzy personalni, terapeuci, endokrynolodzy. 

Natomiast jeśli z problemem planujesz zmierzyć się sam / sama, zajrzyj do sklepu Zdrowersi.pl i wybierz odpowiednie suplementy na odchudzanie (https://zdrowersi.pl/suplementy-na-odchudzanie-183). W zależności od potrzeb będą to:

1. Probiotyki:

 • ProBioBalance Rhamnosus GG probiotyk Aliness 30 kapsułek – pomaga walczyć z nadwagą 

2. Minerały i aminokwasy:

 • Chrom GTF Active Cr-Complex 200 mcg od Aliness – pomaga zredukować BMI dzięki regulacji apetytu (zmniejsza łaknienie)
 • Betaina HCL 650mg Pepsyna 150 mg – 100 kapsułek – aminokwas, który ma wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej oraz sprawniejsze trawienie białek (zwiększa poziom kwasu solnego w żołądku),

3. Substancje aktywne przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej:

 • Berberine Sulphate 99% 400mg – 60 kapsułek wspiera proces odchudzania poprzez przyspieszenie metabolizmu i regulacje gromadzenia tkanki tłuszczowej
 • N-Acetyl-Tyrosine 500 mg – 100 kapsułek – zmniejsza apetyt, reguluje poziom sytości i gromadzenie tkanki tłusczowej

4. Preparaty oczyszczające, przyspieszające trawienie:

 • Organic Chlorella Vulgaris – Aliness proszek 200g – pomaga usunąć toksyny i pozbyć się zaparć, usprawnia trawienie, jest wielokierunkowym wsparciem podczas odchudzania
 • Naturalny Młody Jęczmień Plus – proszek 250 g – oczyszcza, dostarcza błonnika, dzięki czemu zwiększa uczucie sytości.

5. Odżywcze środki spożywcze zastępujące posiłek:

 • 42 Vital środek spożywczy zastępujący posiłek – Medicaline 510g proszek o smaku waniliowym

6. Zioła i herbaty wspierające kontrolę wagi:

 • Herbatka ekspresowa Na Odchudzanie – Natura Wita 20 saszetek

7. Preparaty złożone hamujące apetyt i przyspieszające metabolizm:

 • Moja Figura Ograniczenie Łaknienia – Aura Herbals 60 kapsułek,
 • Pij i Chudnij ziołowa nalewka wspomagająca odchudzanie – Paracelsus 100ml
 • 4Her SlimMe kontrola wagi – Health Labs 60 kapsułek
 • Slim Farm płyn 500 ml
 • Talia waga – autorska receptura Pharmovit 750 ml płyn z ekstraktami roślinnymi, algami, witaminami, minerałami i kolagenem. 
 •  Slimvit Herballine kontrola wagi – Pharmovit 60 kapsułek – ułatwia trawienie, przyspiesza metabolizm i reguluje wypróżnienia 

Sprzymierzeńców w odchudzaniu jest wielu. Każdy z nich posiada czysty, bezpieczny i zdrowy skład. Jeśli tylko zmobilizujesz się do działania oraz wybierzesz produkt, który najbardziej pasuje do Twoich potrzeb, sukces jest w zasięgu Twojej… wagi!

Zdrowia! I odwagi! 

Artykuł sponsorowany

fizjoterapia

Redakcja veganama.pl

"Veganama" to innowacyjna redakcja internetowa, której głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia opartego na roślinnych produktach i wartościach wegańskich. Skupiając się na obszarach zdrowia, diety, urody, porad i przepisów kulinarnych, redakcja ta dostarcza czytelnikom szeroki zakres praktycznych informacji, inspiracji oraz kreatywnych pomysłów. Zespół redakcyjny "Veganama" składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz kulinariów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w drodze do lepszego samopoczucia i pełniejszego życia. Celem redakcji "Veganama" jest nie tylko inspirowanie do przejścia na dietę roślinną i wegański styl życia, ale także dostarczanie praktycznych wskazówek, prostych przepisów oraz cennych porad, które pomogą czytelnikom w osiągnięciu równowagi, zdrowia i piękna.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Oryginalne czy zamienne filtry do oczyszczacza powietrza Sharp?
fizjoterapia
probiotyki

Jesteś zainteresowany reklamą?