veganama.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i urodzie.

Uroda

Rytuał skin flooding – nowa moda z TikToka

Rytuał skin flooding – nowa moda z TikToka

Za co kobiety kochają skin flooding i jak powinien wyglądać ten złożony rytuał?

Wiele kobiet czerpie obecnie inspiracje nie tylko modowe, ale i pielęgnacyjne z mediów społecznościowych. Krótkie, treściwe filmiki pozwalają poznać najnowsze odkrycia, a przy tym znaleźć te najkorzystniejsze dla potrzeb swojej skóry trendy. Jednym godnym uwagi, który w ostatnim czasie stał się prawdziwym hitem TikToka, jest skin flooding.

Skin flooding – wieloetapowe nawilżanie skóry

Co to jest skin flooding? Dosłownie tłumacząc ten angielski termin, uzyskamy „zalewanie skóry”. Można więc powiedzieć, że chodzi o zalanie skóry humektantami- substancjami o działaniu nawilżającym. Kosmetyki tego typu stosujemy już od dawna. Wiele mówi się o tym, że sucha skóra jest podatna na uszkodzenia, wrażliwa, a co najgorsze, szybciej się starzeje. Aby przeciwdziałać osłabieniu kondycji swojej cery, należy zadbać o jej odpowiedni poziom nawilżenia. Dostarczenie skórze substancji o działaniu nawilżającym powinno być zawsze wsparte substancjami, które zatrzymają wilgoć głęboko w skórze, nie pozwolą jej odparować. Należy skomponować w tym celu taki zestaw kosmetyków, w których znajdą się przede wszystkim:

  • kwas hialuronowy,
  • ceramidy,
  • niacynamid.

Zapewniając swojej cerze dobre nawilżenie, przedłużysz jej młody wygląd. Będzie lepiej naprężona, jędrniejsza, a przy tym mniej podatna na pojawianie się i pogłębianie zmarszczek.

Jak przeprowadzić skin flooding?

Najważniejszą zasadą jest wprowadzenie zmiany w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych. Skin flooding powinno się znaleźć na twojej codziennej liście zadań. Kobiety najczęściej przeznaczają na ten zabieg wieczór, gdy mają więcej czasu, a ich cera będzie mogła odpocząć przez noc, czerpiąc w jej trakcie wszystko, co najlepsze z zaaplikowanych kosmetyków.

Propozycji na skin flooding jest bardzo wiele. TikTokerki prześcigają się w swoich pomysłach, ale jeśli chcesz dopiero rozpocząć swoją przygodę z tym trendem, proponujemy ci zacząć od wersji podstawowej. Jakie są jej założenia?

  • Oczyszczanie – demakijaż i mycie twarzy przeprowadź produktami, które nie zaburzą naturalnego pH twojej skóry. Zaleca się rezygnację z wycierania skóry po myciu. Ma to korzystnie wpłynąć na wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków.
  • Mgiełka – delikatna aplikacja wody termalnej, hydrolatu, bądź innego produktu o działaniu silnie nawilżającym. Po spryskaniu twarzy poczekaj, aż troszkę przeschnie.
  • Serum nawilżające – aplikujemy je na wciąż wilgotną skórę. Lekka, żelowa konsystencja sprawia, że produkt szybko się wchłania, a duża dawka kwasu hialuronowego i innych składników aktywnych wnika w głąb skóry, dając szybkie rezultaty.
  • Krem nawilżający – zamyka całą rutynę. Dostarcza skórze cennych substancji, a jednocześnie zabezpiecza ją przed czynnikami zewnętrznymi, odżywia, chroni przed utratą wody.

W Internecie znajdziesz wiele wersji skin flooding. Jedne zakładają uzupełnienie powyższej serii o krem pod oczy, serum z niacynamidem, a w przypadku porannej pielęgnacji podkład nawilżający. Można również kilka razy przepleść ze sobą poszczególne kroki, aplikując skórze maksymalną dawkę humektantów.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij