Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Rytuał skin flooding – nowa moda z TikToka

26 września 2023

Za co kobiety kochają skin flooding i jak powinien wyglądać ten złożony rytuał?

Wiele kobiet czerpie obecnie inspiracje nie tylko modowe, ale i pielęgnacyjne z mediów społecznościowych. Krótkie, treściwe filmiki pozwalają poznać najnowsze odkrycia, a przy tym znaleźć te najkorzystniejsze dla potrzeb swojej skóry trendy. Jednym godnym uwagi, który w ostatnim czasie stał się prawdziwym hitem TikToka, jest skin flooding.

Skin flooding – wieloetapowe nawilżanie skóry

Co to jest skin flooding? Dosłownie tłumacząc ten angielski termin, uzyskamy „zalewanie skóry”. Można więc powiedzieć, że chodzi o zalanie skóry humektantami- substancjami o działaniu nawilżającym. Kosmetyki tego typu stosujemy już od dawna. Wiele mówi się o tym, że sucha skóra jest podatna na uszkodzenia, wrażliwa, a co najgorsze, szybciej się starzeje. Aby przeciwdziałać osłabieniu kondycji swojej cery, należy zadbać o jej odpowiedni poziom nawilżenia. Dostarczenie skórze substancji o działaniu nawilżającym powinno być zawsze wsparte substancjami, które zatrzymają wilgoć głęboko w skórze, nie pozwolą jej odparować. Należy skomponować w tym celu taki zestaw kosmetyków, w których znajdą się przede wszystkim:

  • kwas hialuronowy,
  • ceramidy,
  • niacynamid.

Zapewniając swojej cerze dobre nawilżenie, przedłużysz jej młody wygląd. Będzie lepiej naprężona, jędrniejsza, a przy tym mniej podatna na pojawianie się i pogłębianie zmarszczek.

Jak przeprowadzić skin flooding?

Najważniejszą zasadą jest wprowadzenie zmiany w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych. Skin flooding powinno się znaleźć na twojej codziennej liście zadań. Kobiety najczęściej przeznaczają na ten zabieg wieczór, gdy mają więcej czasu, a ich cera będzie mogła odpocząć przez noc, czerpiąc w jej trakcie wszystko, co najlepsze z zaaplikowanych kosmetyków.

Propozycji na skin flooding jest bardzo wiele. TikTokerki prześcigają się w swoich pomysłach, ale jeśli chcesz dopiero rozpocząć swoją przygodę z tym trendem, proponujemy ci zacząć od wersji podstawowej. Jakie są jej założenia?

  • Oczyszczanie – demakijaż i mycie twarzy przeprowadź produktami, które nie zaburzą naturalnego pH twojej skóry. Zaleca się rezygnację z wycierania skóry po myciu. Ma to korzystnie wpłynąć na wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków.
  • Mgiełka – delikatna aplikacja wody termalnej, hydrolatu, bądź innego produktu o działaniu silnie nawilżającym. Po spryskaniu twarzy poczekaj, aż troszkę przeschnie.
  • Serum nawilżające – aplikujemy je na wciąż wilgotną skórę. Lekka, żelowa konsystencja sprawia, że produkt szybko się wchłania, a duża dawka kwasu hialuronowego i innych składników aktywnych wnika w głąb skóry, dając szybkie rezultaty.
  • Krem nawilżający – zamyka całą rutynę. Dostarcza skórze cennych substancji, a jednocześnie zabezpiecza ją przed czynnikami zewnętrznymi, odżywia, chroni przed utratą wody.

W Internecie znajdziesz wiele wersji skin flooding. Jedne zakładają uzupełnienie powyższej serii o krem pod oczy, serum z niacynamidem, a w przypadku porannej pielęgnacji podkład nawilżający. Można również kilka razy przepleść ze sobą poszczególne kroki, aplikując skórze maksymalną dawkę humektantów.

Materiał zewnętrzny

fizjoterapia

Redakcja veganama.pl

"Veganama" to innowacyjna redakcja internetowa, której głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia opartego na roślinnych produktach i wartościach wegańskich. Skupiając się na obszarach zdrowia, diety, urody, porad i przepisów kulinarnych, redakcja ta dostarcza czytelnikom szeroki zakres praktycznych informacji, inspiracji oraz kreatywnych pomysłów. Zespół redakcyjny "Veganama" składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz kulinariów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w drodze do lepszego samopoczucia i pełniejszego życia. Celem redakcji "Veganama" jest nie tylko inspirowanie do przejścia na dietę roślinną i wegański styl życia, ale także dostarczanie praktycznych wskazówek, prostych przepisów oraz cennych porad, które pomogą czytelnikom w osiągnięciu równowagi, zdrowia i piękna.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

domowe sposoby na trądzik
przetłuszczające się włosy

Jesteś zainteresowany reklamą?