Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Przetłuszczające się włosy – co warto o nich wiedzieć?

22 maja 2022 przetłuszczające się włosy

Posiadanie pięknych i zdrowych włosów to marzenie nie jednej kobiety. Niestety często pomimo usilnych starań, ciężko jest je doprowadzić do odpowiedniego staniu. Najczęściej spowodowane jest to ich nadmiernym przetłuszczaniem się. Czym są przetłuszczające się włosy, a także jak można z takim problemem walczyć? Czy jest jakiś sposób na to, aby okiełznać tłuste włosy i doprowadzić je do porządku?

Zobacz również: Jak dbać o skórę twarzy?

Co należy wiedzieć o przetłuszczających się włosach?

Zanim przejdzie się do najważniejszej sprawy, czyli jak walczyć z przetłuszczającymi się włosami, najpierw trzeba się dowiedzieć, co to znaczy, że włosy są przetłuszczone i z jakiego powodu takie zjawisko w ogóle powstaje.
Czym zatem są przetłuszczające się włosy? Można tak nazwać taką fryzurę, która po porannym umyciu na wieczór wygląda nieświeżo i brzydko. Spowodowane jest to nadmierną aktywnością gruczołów łojowych na skórze głowy, przez co wydzielana jest ogromna ilość sebum osadzającego się następnie na włosach. Wygląda to nie tylko mało estetycznie, lecz takie włosy są także nieprzyjemne w dotyku.
Czym może być spowodowane takie przetłuszczanie się włosów? Zdecydowanie najczęściej spowodowane jest to przez zmiany hormonalne zachodzące w ciele, lecz wpływ na wydzielanie sebum może mieć także nieprawidłowa dieta czy też odpowiednie warunki atmosferyczne, czyli wysoka temperatura i wilgotność.
Innym powodem powstawania tłustych włosów może być ich nieodpowiednia pielęgnacja. Przykładowo może to być spowodowane niedokładnym myciem głowy, stosowaniem nieprawidłowego szamponu czy też po prostu zbyt rzadkim myciem głowy.

Jak skutecznie walczyć z przetłuszczającymi się włosami?

Bez względu jednak na to, jaki jest konkretnie powód przetłuszczania się włosów, jedno jest pewne — jest to zjawisko bardzo nieprzyjemne, z którym należy intensywnie walczyć. Jak więc można skutecznie pomóc swoim włosom?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że podstawą jest używanie odpowiedniego rodzaju szamponu. Jak wynika z badań, to właśnie nieprawidłowy szampon odpowiada za przeważającą część wszystkich problemów z przetłuszczaniem się włosów. Podczas dokonywania wyboru warto zwracać uwagę, czy w składzie nie ma silikonu, ponieważ substancja ta znacznie pobudza skórę do produkcji sebum.
Kolejną ważną sprawą, o której powinno się pamiętać, to stosowanie odpowiednich odżywek do włosów. Specjalne środki odżywcze będą w stanie dostarczyć do włosów potrzebne im substancje, które sprawią, że będą one mocniejsze i zdrowsze. Co jednak bardzo ważne, zaleca się stosowanie takich środków przed umyciem włosów.
Kluczową sprawą w walce w takim zjawiskiem, jest odpowiednie mycie włosów. Liczyć się tu nie tylko częstotliwość, lecz przede wszystkim technika mycia. O czym więc należy w tym wypadku wiedzieć? Jeśli posiada się włosy silnie przetłuszczające się, konieczne jest ich dwukrotne mycie wraz z bardzo dokładnym spłukiwaniem. Co jednak ważne, nie powinno się pozostawiać szamponu na głowie dłużej niż przez 5 minut, ponieważ w przeciwnym wypadku może to doprowadzić do jej podrażnienia i w efekcie tego do zwiększenia produkcji sebum, czyli osiągnie się zupełnie odwrotny od zamierzonego efekt.

Jak przygotować idealne smoothie – przepisy i porady

Redakcja veganama.pl

"Veganama" to innowacyjna redakcja internetowa, której głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia opartego na roślinnych produktach i wartościach wegańskich. Skupiając się na obszarach zdrowia, diety, urody, porad i przepisów kulinarnych, redakcja ta dostarcza czytelnikom szeroki zakres praktycznych informacji, inspiracji oraz kreatywnych pomysłów. Zespół redakcyjny "Veganama" składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz kulinariów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w drodze do lepszego samopoczucia i pełniejszego życia. Celem redakcji "Veganama" jest nie tylko inspirowanie do przejścia na dietę roślinną i wegański styl życia, ale także dostarczanie praktycznych wskazówek, prostych przepisów oraz cennych porad, które pomogą czytelnikom w osiągnięciu równowagi, zdrowia i piękna.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Techniki relaksacyjne do praktykowania w domu
Jak nauczyć się oszczędzać na prostych codziennych czynnościach
Jak budować zdrowe relacje interpersonalne

Jesteś zainteresowany reklamą?