Wyzwanie fotograficzne #Teaorcoffebattle

Wiecie jak kocham wyzwania, a fotograficzne to już w ogóle. Nie mogło mnie więc zabraknąć w projekcie #teaorcoffeebattle organizowanym przez Asię z bloga Fotografia Coolinarna.

Na stronie wyzwania takie o to słowa: „Często patrzymy na proste zdjęcie i myślimy, że to nic trudnego, ale kiedy sami mamy zrobić coś podobnego, nagle okazuje się, że coś nam jednak wychodzi inaczej. I to jest ten moment, w którym się uczymy. Nie da się tego zrobić w wyobraźni. Trzeba wziąć aparat w dłoń, postawić miskę winogron na środku stołu i przekonać się na własnej skórze jak się robi dany typ zdjęcia.”

Zgadzam się z tą wypowiedzią w 100%!  Przekonałam się o tym głównie za sprawą Joasi, która dała nam za zadanie przedstawienie kawy/herbaty w różnych kompozycjach na zdjęciach typu flat lay. Niektórych nie próbowałam nigdy. Zdjęć tą techniką nie robiłam zbyt wiele, więc tym bardziej ucieszyłam się, że będę mogła ją podszkolić.

Przytoczę jeszcze jedną wypowiedź Asi :”Kompozycja w fotografii to temat tak samo podstawowy jak poprawna ekspozycja. Co z tego, że zdjęcie jest poprawnie naświetlone, jeśli nie wiadomo co jest jego tematem, bo panuje na nim niekontrolowany chaos? Świadoma kompozycja pozwala wykorzystać wiedzę na temat tego jak oglądający kieruje swoją uwagę, by osiągnąć jak najlepszy efekt.”

No i właśnie tego uczyłam się podczas wyzwania, które pobudziło mocno moją kreatywność i z którego wyniosłam naprawdę dużo praktycznej wiedzy . Zapraszam Was na bloga Fotografia Coolinarna po więcej szczegółów dotyczących #teaorcoffeebattle, ale również po porządną dawkę wiedzy na temat fotografii, a w szczególności tej kulinarnej.

W dalszej części zobaczcie jak sobie poradziłam z tym fotograficznym wyzwaniem.

1. Kompozycja zamknięta

herbatka1

2. Kompozycja otwarta

wyzwanie1

3. Kompozycja centralna i symetryczna

centrum

4. Kompozycja asymetryczna z pustą przestrzenią

chemexkawusia

5. Kompozycja z mocnymi punktami trójpodziału

cofeeeee

6. Kompozycja diagonalna

diagonalna

7. Kompozycja spiralna

spirala

8. Kompozycja kolorystyczna

herbata

9. Kompozycja rytmiczna

rytmiczna

10. Kompozycja oparta na trójkącie

trojkaty

 

Jak podobają się Wam efekty mojej pracy? Braliście udział w wyzwaniu? Jeżeli tak będzie mi miło jak wkleicie linki do swoich podsumowań albo dacie znać gdzie mogę je znaleźć w sieci! 

Veganama Opublikowane przez: