Weekendowe migawki #5 Nynäshamn

Tym razem weekendowych migawek edycja specjalna. Dzień dziecka! Wprawdzie wypadł on w środku tygodnia, ale my potraktowaliśmy to popołudnie jakby to był jeden z weekendowych dni. Arek odebrał Matyldę z przedszkola trochę wcześniej i pojechaliśmy do Nynäshamn, oddalonego od naszego domu 1 h jazdy samochodem. Zatrzymaliśmy się najpierw w centrum miejscowości, żeby coś zjeść. Niestety nie sprawdziłam dobrze i okazało się, że ekologiczna kawiarnia, do której tak chciałam pójść była zamknięta i musieliśmy zmienić miejsce. Nie mieliśmy ogromnego wyboru, typowo wege knajpek brak w tym miasteczku, ale w jednej z kawiarni, kucharz powiedział, że zrobi coś wegańskiego dla mnie, więc sytuacja została uratowana! Spędziliśmy miło czas, zjedliśmy co nieco i ruszyliśmy na spacer. Matylda chciała oglądać wszystko, z euforią reagując na każdego pieska spotkanego po drodze, więc najkrótszy odcinek pokonywaliśmy w żółwim tempie. Następnym punktem był port, z którego zresztą odpływają promy do Polski. Byliśmy w nim pierwszy raz, bo Arek jak już wyruszał w podróż do Warszawy samochodem, to z innego miejsca. Ja bardzo lubię porty, spacery po nabrzeżu działają na mnie odprężająco. Nie wiem, czy to sam widok zacumowanych łódek i morza, czy wszechobecna atmosfera podróży, przygody, ale zawsze lubię sobie poobserwować to portowe życie. Spacer zakończyliśmy na placu zabaw, na którym Matylda czuła się jak ryba w wodzie, a i ja nie omieszkałam się trochę pohuśtać. Kierując się już w stronę leśnego domku postanowiliśmy zboczyć jeszcze trochę z trasy i pospacerować nad skalistym brzegiem morza. Zatrzymaliśmy się na łące na której zrobiliśmy kilka zdjęć i udaliśmy się nad wodę. Robiło się już późno, więc byliśmy tam tylko chwilę, ale widoki były cudowne. Już mam plany na przyszłe sesje zdjęciowe związane z tym miejscem. Samo Nynäshamn nie oczarowało mnie jakoś specjalnie, zdecydowanie bardziej podobały mi się np. Sigtuna albo Uppsala, ale fajnie było poznać nowe miejsce.
N0N1N00N4N6N7N5N8N9N2N3N10N11N12N13N14N17N18N16N15N22N19N21N23N24N25N27N26My3

Veganama Opublikowane przez:
 • Świetne zdjęcia 😉

 • Rewelacyjne zdjęcia!

 • Przesłodkie są te Wasze dziewczyny 🙂 Świetne zdjęcia, taka ciepła, rodzinna relacja <3

 • obie ślicznotki tak bardzo do Was podobne 🙂 przepiękne zdjęcia!
  pozdrowienia dla całej rodzinki <3

 • Ogladajac te relacje powiedzialam Arkowi, ze koniecznie musze sie nauczyc robic ladne zdjecia, bo chcialabym miec takie piekne, rodzinne pamiatki jak juz bedziemy mieli dzieci. Pieknie tam u Was.

  A Ty matka, wygladasz zjawiskowo. Chcialabym zobaczyc sukienke od przodu!

  • No pewnie! Warto robić dużo zdjęć dzieciom, później będą miały frajdę, jak będą je oglądać w naszym wieku 😉 Kiedyś nie było, aż takich możliwości, musimy więc korzystać z dobrodziejstwa XXI w 😀

   Dziękuję! <3 Ta sukienka jest boska! Jeszcze nie raz się pojawi na zdjęciach, będzie i przód 😛

 • Cotakpachnie?

  Uwielbiam Twoje zdjęcia, mogłabym je oglądać non stop! A dzieciaczki klony rodziców!