Weekendowe migawki #2

Kolejne weekendowe migawki, tym razem z opóźnieniem, bo zaczęło się prawdziwe życie z dwójką dzieci (babcia wróciła do Polski).  Pierwsze tygodnie daje sobie na organizację czasu, bo trzeba się trochę przeprogramować, chcąc zachować wszystkie aktywności. To wyzwanie, ale będę robić wszystko, żeby nic nie wypadło z moich planów.

W ten weekend standardowo byłyśmy kibicować tacie. Jednak nie w pełnym składzie, bo Matylda z babcią zostały w domu (ostatnie dni babci w Szwecji). Po meczu przeszliśmy się spacerem na Södermalm na kawę. Miejsce, które wybraliśmy nie było przypadkowe. Przyczyniła się do tego Agnieszka z Całe życie w podróży. Aga poprosiła abym zakupiła kawę dla jej przyjaciółki, co oczywiście zrobiłam z ogromną przyjemnością. Kawę uwielbiamy pić w domu, ale i odkrywać nowe ciekawe miejsca, szczególnie małe klimatyczne kawiarenki. Drop Coffe nie jest taka mała, ale na pewno klimat ma. Bardzo miła obsługa, wybór kaw bardzo duży. No i mleko owsiane i bez laktozy, jakby ktoś potrzebował (np. ja!). Poprosiliśmy o rodzaj kawy, który zakupiliśmy dla Agi. Była pyszna. Delikatna w smaku, bardziej podpasowała mi, bo Arek lubi mocniejsze, wyraziste smaki. Przy mieleniu kawy, którą braliśmy na wynos, zapytano nas jak będzie parzona, aby wydobyć to co w niej najlepsze. Mam nadzieję, że przyjaciółka Agnieszki będzie zadowolona!

Później poszliśmy do, polecanej przez Arka, piekarnio-kawiarni Fabrique. Jej wystrój wnętrza mnie zauroczył. Na miejscu WSZYSTKO mówiło „kup mnie, zjedz mnie”, pięknie wypieczone chleby, ciasteczka i oczywiście kanelbullar. Arek kupił właśnie cynamonowe bułeczki i twierdzi, że to najlepsze jakie jadł dotychczas. Bez porównania z tymi z kawiarnianych sieciówek, czy supermarketów. Oczywiście wypieki są robione tradycyjnie (chleb pieczony w kamiennym piecu na zakwasie z naturalnych składników). Na miejscu można obserwować proces przygotowywania pieczywa i słodkości przez szybę z zewnątrz kawiarni.

week1 week2

week3week19

week20week4

week6 week7 week8

week21 week9 week10 week11 week12 week13 week14 week15 week16 week17

Veganama Opublikowane przez: