Weekendowe migawki #10: Sztokholm

Tym razem weekendowe migawki w doborowym towarzystwie. Sztokholm odwiedzili Angelika i Arek, którzy prowadzą bloga A Dreamer’s Life. Z Angeliką poznałyśmy się wirtualnie rok temu, ale mam wrażenie, że ta znajomość trwa o wiele dłużej. Każdej osobie, która w jakiś sposób działa w mediach społecznościowych życzę przeniesienia takiej „wirtualnej znajomości” w świat realny. Oczywiście rozmów i spacerów nie było końca, chociaż pogoda nam nie sprzyjała. Jednak jak widzicie uśmiech tej Pani od razu powodował, że chciało nam się zaglądać w kolejne zakamarki Sztokholmu. Zaczęliśmy od Fjällgatan i Katarinavägen, czyli pięknej panoramy miasta. Mimo deszczowej i pochmurnej aury, to miejsce ma dla mnie zawsze wspaniały klimat.
se2Zajrzeliśmy również do kilku moich ulubionych second handów w dzielnicy Södermalm. W Röda Korset i Stockholms Stadsmissions, które znajdują się obok siebie na Hornsgatan, każde z nas wybrało coś dla siebie.se3 se4Nieopodal mieści się moja ukochana kawiarnia Johan & Nyström, w której zrobiliśmy sobie przerwę na kawę/herbatę i małe co nieco, a następnie udaliśmy się do świetnego vintage shopu i kultowego sklepu Sandqvist. Tu bez zakupów, ale dla samego klimatu i designu tych miejsc warto wstąpić.se5 W weekendowym zwiedzaniu Sztokholmu nie mogło zabraknąć stacji metra. Nie mieliśmy czasu, że zatrzymać się na wszystkich wartych zobaczenia, ale na najpiękniejszych T- Centralen, Stadion i Östermalmstorg zrobiliśmy trochę zdjęć. Robią wrażenie, prawda?
se6 se7 se8metro se9 se10 se11 se12Ostatniego dnia spędziliśmy większość czasu w okolicy leśnego domku. Arek postanowił spróbować kiszonego śledzia, więc w odpowiedniej odległości od domu otwieraliśmy puszkę. Pełną relacją na pewno podzieli się na swoim vlogu, więc zaglądajcie na jego kanał na youtube.se13 se14 se15Podczas spaceru przed domem zauważyłyśmy z dziewczynami jagody, więc pozbierałyśmy trochę do placuszków na śniadanie. Niestety okazały się totalnie bez smaku, sezon już dawno minął…
se16Matylda dzielnie pomagała Angelice!se17Wybraliśmy się również nad pobliskie jezioro. Pewnie kojarzycie te widoki? Jestem tu bardzo często, więc z chęcią zabrałam w to miejsce Angelikę i Arka.
se18 se1angelaqqPrzed wyjazdem z Tyresö (gdzie mieszkamy) nie mogłam ominąć mojego kolejnego ukochanego miejsca. Jezioro, zamek, sad jabłkowy i drewniane pomosty. Oczywiście przystanęliśmy na chwilę, żeby zrobić zdjęcia. Więcej znajdziecie na stronie mytych.photography.
arkadiusz5angelaangelika8se19Na pożegnanie ze Sztokholmem, krótka wizyta w pierkanio/kawiarni Fabrique i mogliśmy ruszać na lotnisko.
se20se21

Moja relacja jest dość krótka, byliśmy jeszcze w kilku ciekawych miejscach w Sztokholmie. Mam nadzieję, że to zachęci Was do zajrzenia na bloga Angeliki i Arka, gdzie na pewno pojawi się wkrótce więcej zdjęć, a może i film?  

Veganama Opublikowane przez: