Umeå–wegańskie miejsce w Lublinie

O tym miejscu czytałam kilka miesięcy temu, szukając ciekawych wegańskich restauracji w Polsce. Jeszcze nie wiedziałam, że chwilę później trafię  na weekend w okolicę Lublina. Ucieszyłam się, że będę mogła odwiedzić tę knajpkę, której nazwa już wywołuje uśmiech na mojej twarzy.

Lublin9
Umeå jest jednym z większych miast w północnej Szwecji. A w te rejony zdecydowanie ciągnie mnie od dłuższego czasu. Liczę, że w końcu uda nam się całą rodziną wyruszyć na północ i wrócić z pięknymi wspomnieniami i masą zdjęć. No, ale wracjąc do Lublina…Lublin05

Jadąc do miasta, mieliśmy nawigację ustawioną na pobliską kawiarnię Kawka, więc spacerem doszliśmy do schowanej w kamienicy restauracji Umeå.
Lublin06

Na początek gazpacho z pomidorów malinowych i arbuza z kalarepką i ogórkiem.Lublin07 Później już rozpusta burgerowa. Arek wybrał wersję z jarmużem, a ja klasycznie z ciecierzycą. Do wyboru różne rodzaje bułek, sosy. Pycha!
Lublin08

Byliśmy i jedliśmy tu dwa razy. Ciasta były równie pyszne! Nie zdążyłam im zrobić zdjęć, bo zostały zjedzone w momencie. Ceny są przystępne, bardzo miła obsługa. Jak dla mnie bomba. Byliśmy z Arkiem w jeszcze jednym wegańskim miejscu w Lublinie, ale zupełnie nas nie zachwyciło. Dlatego też restaurację Umeå polecam Wam gorąco jak będziecie odwiedzać okolice Lublina!

Umeå

Ul. Orla 4, Lublin

Veganama Opublikowane przez:
 • Iwetto

  Ja załapałam się na zupę ze szpinakiem oraz chińską – obie były przepyszne. Tak samo burgery! Z dużą ilością dodatków, za które nie trzeba dopłacać jak w Wwie 😉

 • że też byłam w Lublinie przed Tobą 😀 tyle fajnych miejsc pokazujesz 😉 ale nic straconego, może jeszcze się wybierzemy.. 🙂 A ciekawi mnie czemu tak nazwali tą restaurację, pytałaś może? 🙂 Bo nazwa bardzo oryginalna!

  • 😀 Następnym razem wiesz gdzie pójdziecie na obiad! Widzisz, nie zapytałam, a w sumie, też jestem ciekawa 🙂

 • Też tam byłam wiosną 😀 Choć fanką wegańskiego jedzenia nie jestem, to przyciągnęła mnie właśnie nazwa miejsca 😀

  • A jak smakowały burgery? 😀 Czy skusiłaś się na coś innego ?

   • Skusiłam się na coś z pieczarkami, bo grzyby uwielbiam i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona 🙂 I zgadzam się, że sosy pyszne! Ale już nie pamiętam, czy nie dałam rady zjeść całego, czy ledwo dokończyłam… ogromne porcje mieli 🙂