Umeå–wegańskie miejsce w Lublinie

O tym miejscu czytałam kilka miesięcy temu, szukając ciekawych wegańskich restauracji w Polsce. Jeszcze nie wiedziałam, że chwilę później trafię  na weekend w okolicę Lublina. Ucieszyłam się, że będę mogła odwiedzić tę knajpkę, której nazwa już wywołuje uśmiech na mojej twarzy.

Lublin9
Umeå jest jednym z większych miast w północnej Szwecji. A w te rejony zdecydowanie ciągnie mnie od dłuższego czasu. Liczę, że w końcu uda nam się całą rodziną wyruszyć na północ i wrócić z pięknymi wspomnieniami i masą zdjęć. No, ale wracjąc do Lublina…Lublin05

Jadąc do miasta, mieliśmy nawigację ustawioną na pobliską kawiarnię Kawka, więc spacerem doszliśmy do schowanej w kamienicy restauracji Umeå.
Lublin06

Na początek gazpacho z pomidorów malinowych i arbuza z kalarepką i ogórkiem.Lublin07 Później już rozpusta burgerowa. Arek wybrał wersję z jarmużem, a ja klasycznie z ciecierzycą. Do wyboru różne rodzaje bułek, sosy. Pycha!
Lublin08

Byliśmy i jedliśmy tu dwa razy. Ciasta były równie pyszne! Nie zdążyłam im zrobić zdjęć, bo zostały zjedzone w momencie. Ceny są przystępne, bardzo miła obsługa. Jak dla mnie bomba. Byliśmy z Arkiem w jeszcze jednym wegańskim miejscu w Lublinie, ale zupełnie nas nie zachwyciło. Dlatego też restaurację Umeå polecam Wam gorąco jak będziecie odwiedzać okolice Lublina!

Umeå

Ul. Orla 4, Lublin

Veganama Opublikowane przez: