Ulubione miejsca w Warszawie #1

Jestem w Warszawie dość często, to moje rodzinne miasto i bardzo je lubię. Za każdym razem kiedy je odwiedzam odkrywam nowe miejsca i postanowiłam, że na blogu będę się dzielić tymi odkryciami i moimi ulubionymi miejscówkami. Dziś przedstawię Wam trzy z nich.

Ministerstwo Kawy

Ministerstwo kawy odkryłam podczas mojej lipcowej podróży do Warszawy. Już wcześniej słyszałam o tym miejscu od męża, jednak dopiero udało mi się do niego wybrać. W tym czasie trwały Mistrzostwa Piłki Nożnej, więc kawiarnia była przed dłuższy czas pusta. Mogłam ją na spokojnie fotografować, porozmawiać z baristami, obejrzeć każdy kąt. Później, na totalnym spontanie spotkałam się z dwoma wspaniałymi dziewczynami, które poznałam dzięki instagramowi. Co tu dużo gadać, świetna kawa, profesjonalna obsługa, klimatyczny wystrój i świetna lokalizacja na tyłach kościoła przy pl. Zabwiciela. Polecam tym wszystkim smakoszom kawy!

ministerstwoministerstwo1Ministerstwo5 ministerstwo7 ministerstwo9

The Odder Side

Pisałam o tej polskiej marce już w mixie lipcowym, więc pewnie część z Was już ją kojarzy. Urzekają pięknie urządzone wnętrza, ale to ubrania są najważniejsze. Cenię tę odzież za jakość, wygodne kroje, stonowane kolory i często odsłonięte plecy, co jak wiecie jest moim małym fetyszem. Mam kilka t-shirtów The Odder Side i sprawują się świetnie. Na sezon jesienny zakupiłam sobie bluzę z długim rękawem i również nosi się doskonale. Polecam Wam gorąco, jeżeli lubicie inwestować w dobrej jakości bazę w neutralnych kolorach.

The odder The ooder1Odder1 Odder2 Odder3 Odder5Odder4 Odder7Marta2

Kawiarnia Fabryczna

Niedaleko wyżej wymienionego The Odder Side znajduje się wspaniała Kawiarnia Fabryczna. Trochę na uboczu, cicha, spokojna. Mnie zachwyciło wnętrze i cudowny aromat świeżo parzonej kawy. Tak jak w przypadku Ministerstwa Kawy przemili kompetentni bariści, duży wybór alternatyw. Z chęcią wrócę do tego miejsca, bo klimat jest na prawdę przyjemny, aż chce się rozsiąść w wygodnym fotelu, poczytać ciekawe magazyny, delektować się chwilą. fabryczna11fabryczna6fabrycznafabryczna9 fabryczna8 fabryczna10

Jak się Wam podobają te miejsca w Warszawie? Znacie, lubicie? Podzielcie się swoimi ulubionymi miejscówkami, a z chęcią przy kolejnej podróży do Polski do nich zajrzę!

Veganama Opublikowane przez: