Szczęście jest tu!

Posłuchaj

List do samej siebie

Szczęście jest tu i teraz. Nie myśl o przeszłości, nie bój się przyszłości. Dobrze wiesz, że niepokój o przyszłość może prowadzić do zaburzeń lękowych. Atak paniki? Przerabiałaś to. Czemu się tak dzieje? Masz dużo, bardzo dużo, chcesz więcej? Czy oby na pewno? Teraz jest idealnie, wszystko układa się tak jak powinno. Daj się ponieść chwili. Bądź na pomoście i ciesz się wiatrem we włosach, płomieniem, który podgrzewa Twoją kawę w czajniczku, który tak bardzo pragnęłaś i upolowałaś na wyprzedaży. Kolorem kocyka Matyldy, który jest dla Ciebie kwintesencją jesieni. Śmiechem Lili, który powoduje, że miękną Ci nogi. Jak wypowiada słowo „mama” ,kiedy wiesz, że chce się przytulić tuż przy Twojej szyi.

Ciesz się smakiem domowego chleba gryczanego, pasty z awokado i kocykiem, na którym okruszki nikogo nie martwią. Czy musi być idealnie, według planu? Przecież wiesz, że nie musi. Lubisz swoją spontaniczność, lubisz wrażliwość i nie musisz jej ukrywać jak kiedyś. Nie udawaj nikogo innego. Nie musisz robić tego co wszyscy.  Czujesz jak pięknie pachnie las? A słyszysz jak szumi woda? Przecież masz to na wyciągnięcie ręki, marzyłaś o tym. Ciesz widokiem wiewiórek skaczących po drzewach, kiedy jesz śniadanie. I sarny na drodze, kiedy wracasz z podróży. Z lisiej kity uciekającej między jagodowymi krzaczkami.

Smakuj każdy najmniejszy okruszek ciasta, które zrobił Arek. Czujesz jak śliwki rozpływają się w ustach? Przypomina Ci się dzieciństwo? Zamknij oczy i zatop się w myślach. Świat poczeka. Przestań w końcu gonić, po prostu przestań. Powąchaj jak pięknie pachnie książka, którą sobie kupiłaś, dotknij papieru, pozachwycaj się słowami, przeczytaj ją do końca.

„W życiu chodzi o coś więcej niż przyspieszenie jego tempa.”  Gandhi

Veganama Opublikowane przez: