Share Week 2016- inspirujące blogi

Po raz pierwszy biorę udział w Share Week organizowanym przez Andrzeja Tucholskiego. Dopiero w tym roku dowiedziałam się na czym polega ta świetna inicjatywa i cieszę się, że mogę oddać głos na swoje ulubione blogi, które czytam regularnie.

Zasady Share Week 2016

  • Akcja trwa od 21 marca do 3 kwietnia
  • Blogerzy na swoich blogach, a youtuberzy na swoich kanałach wideo publikują materiał, w którym polecają innych autorów
  • Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego autora w życiu blogera/youtubera
  • Link do swojego materiału blogowego/filmiku wrzucają do komentarzy pod wskazanym przez Andrzeja wpisie lub materiale wideo
  • Swoje polecenia przepisują do odpowiedniego formularza na blogu Andrzeja

Wybór trzech blogów był dla mnie szalenie trudny. Odkąd założyłam swoje miejsce w sieci, zaczęłam czytać więcej blogów i odkrywać wspaniałe inspirujące perełki. Jest ich zdecydowanie więcej niż trzy, ale te wyróżnione miały i mają znaczący wpływ na to, jaką jestem osobą.

1. Jadłonomia

Jadłonomia zmieniła moje życie, naprawdę! Kiedy zaczynałam nieśmiało przygodę z wegetarianizmem i weganizmem to do niej trafiłam na początku. Pierwszy był przepis na Hummus Idealny, wyszedł tak jak obiecała Marta- idealnie. Zniknął w mgnieniu oka. Później pierwsza tofucznica, pasztet z soczewicy, domowa nutella. Nie pamiętam, żeby jakiś przepis mi nie wyszedł, smak nie pasował. Nie wiedziałam jak ona to robi, ale wszystko co proponuje swoim czytelnikom jest doskonałe. Marta przekonała mnie, że weganizm jest dla mnie i że podjęłam dobrą decyzję. Poza tym uwielbiam estetykę jej bloga, również wydanej książki z jej autorskimi przepisami. Wydaje mi się, że jest fajną babką i co by nie zrobiła, to będzie smaczne i w dobrym guście. Swoją drogą muszę pomyśleć, czy jest jakaś możliwość ściągnięcia odcinków programu Zielonej Rewolucji Marty Dymek. Uwielbiam takie osoby z pasją jak Marta. Inspiruje mnie, pozytywnie nakręca i z wielką przyjemnością obserwuję jej rozwój i wielki sukces na przestrzeni czasu.

jadłonomia1
jadłonomia2
Jadłonomia3
Jadłonomia4

2. Mammamia

To był jeden z pierwszych blogów jakie zaczęłam w ogóle czytać/oglądać. Był to również blog, który wskazał mi moją fotograficzną pasję. Dopiero teraz z perspektywy czasu, po kilku latach widzę, jak wiele zawdzięczam Ani i Michałowi, mimo, że się nie znamy. Nie raz otwierałam szeroko oczy na ich zdjęcia. Sama nie wiedziałam jak to określić, ale coś mnie do nich przyciągało. Jakaś magia. Wiele razy pokazywałam je Arkowi i mówiłam, że kiedyś chciałabym robić takie zdjęcia, mając na myśli estetykę i harmonię. Szczerze ich podziwiam i z miłą chęcią obserwuję, każde ich bliższe lub dalsze podróże i zwykłe/ niezwykłe codzienne życie. Może kiedyś będzie mi dane podziękować im osobiście, za to, że rozbudzili we mnie chęć do fotografii.

Mammamija4
Mammamija2
Mammamija1
Mammamija3

3. Inne Życie

To najmłodszy z blogów w trójce i czytam go od niedawna. Ale wszedł do blogosfery jak torpeda. Musiałam go wyróżnić, z wielu względów. Przede wszystkim dlatego, że czuję jakąś niewidzialną więź z autorami. Kochają naturę, spokój, las, zwierzęta, tatuaże (nie wiem jak Radek, bo widziałam tylko Tosi). Poza tym fotografia! Wiecie jak jest ważna w moim życiu i jak moje oczy cieszą się i odpoczywają przy pięknych zdjęciach. Takie właśnie fotografie są na blogu Inne Życie. Tosia jest utalentowanym fotografem i mogę tylko uczyć się od niej i inspirować jej wspaniałą pracą. Poza tym na blogu znajdziecie szalenie ciekawe reportaże z polskimi twórcami, osobami od których możemy uczyć się kreatywności i życia z pasją. To po jednym z reportaży zebrałam się w sobie i podjęłam decyzję dotyczącą spełniania swojego największego marzenia. I właśnie dla takich sytuacji, przemyśleń i inspiracji wchodzę na bloga Tosi i Radka. Ich miejsce w sieci jest prowadzone bardzo profesjonalnie, jest przemyślane, zaplanowane i piękne. No i dzięki nim (i tylko dla nich jak na razie) założyłam Snapchata (przed którym się tak wzbraniałam), więc mogę podglądać ich leśne spacery.

Innezycie3
Innezycie2
Innezycie1
Innezycie4

Tak jak wspomniałam na początku, miałam niezłą zagwozdkę z wyborem, gdyż inspiruje mnie wiele blogów, które czytam regularnie. Poniżej najważniejsze z nich:

Feminine

Uwielbiam Magdę! Za pasję i zaangażowanie w prowadzeniu bloga. Za to, że dzięki niej przekonuje się do makijażu i odkrywam nowe kosmetyczne perełki. Poza tym jest fantastyczną ciepłą osobą i inspiruje mnie.

Vegan Island

Za podobne podejście do życia, nie tylko w  kwestii weganizmu. Za profesjonalizm i ciekawe tematy na blogu. Moja bratnia wegańska dusza.

Wellbelicious

Blog Marty to istna kopalnia wiedzy o zdrowym trybie życia. Nie tylko jeżeli chodzi o żywienie, ale również balans i harmonię w innych aspektach życiowych. To właśnie Marta przekonuje mnie do regularnej jogi i odpoczynku (o czym często zdarza mi się zapominać). Marta jest bardzo ambitną i szalenie pozytywną osobą. Niebawem będzie dyplomowanym coachem wellness, więc mam nadzieję, że mnie weźmie w obroty.

A Dreamer’s Life

Blog Angeliki i Arka uwielbiam za inspiracje. Kulturalne, podróżnicze i lifestylowe. To dzięki tej uroczej parze (którą miałam okazję poznać w Warszawie) poznałam ciekawe filmy, książki i zaczęłam słuchać świetnej muzyki. Uwielbiam do nich zaglądać po zdjęcia z licznych podróży i linki do ciekawych miejsc w sieci.

I saw pictures

Ten blog poznałam całkiem niedawno, dzięki Angelice z bloga powyżej. Co mnie urzekło to ZDJĘCIA! i estetyka. Uwielbiam blogi minimalistyczne, piękne i z ciekawymi treściami. No wszystko mi się tu podoba! Poza tym Aga jest jedną z założycielek projektu Buzzujemy, który jest dla mnie genialny. To musi być fajna dziewczyna, mam nadzieję, że uda nam się kiedyś spotkać.

Ronja

Jest to jeden z niewielu blogów parentingowych, na jaki zaglądam (jeśli nie jedyny). Renia ma podejście do życia i macierzyństwa, które jest mi bliskie. Poza tym pisze o Skandynawii, a jak wiecie takie tematy bardzo mnie interesują. Myślę, że gdybym mieszkała w Warszawie, to widywałybyśmy się częściej, bo wiele nas łączy.

Life Managerka

Agnieszka jest dla mnie wzorem do naśladowania, jeżeli chodzi o profesjonalne prowadzenie bloga i mądre podejście do życia. Jest szczera w tym co robi, jest kreatywna, piękna i twardo stąpa po ziemi. Lubię do niej zaglądać, bo mamy podobne podejście do zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.

Oatmeal and figs

Blog Anety jest dla mnie skarbnicą przepisów i pięknych kulinarnych zdjęć. Uwielbiam do niej zaglądać i podkręcać swój apetyt przed gotowaniem i testowaniem coraz to nowych dań wegańskich.

Mogłabym tak pisać i pisać, bo jest wiele blogów o interesujących treściach, które ciągle odkrywam. Do tego dochodzą jeszcze zagraniczne blogi, które w tym zestawieniu zupełnie pominęłam. Póki co zostawiam Was z tymi inspiracjami i chętnie zapoznam się z Waszymi. Ciekawa jestem czy znacie wszystkie wymienione przeze mniej miejsca w polskiej blogosferze. Dajcie znać jak podoba się Wam moje zestawienie!

Veganama Opublikowane przez: