Mumin Kaffe w Sztokholmie

Podskoczyłam z radości, kiedy jedna z czytelniczek podesłała mi link z informacją, że otwiera się Mumin Kaffe w Sztokhomie. Marzę od dawna o podróży do Muminvärlden w Finlandii (może w przyszłe wakacje się uda!). W zeszłym tygodniu przybliżyłam się trochę do spełnienia swojego małego marzenia, bo dość spontanicznie wybrałam się do muminkowej kawiarni znajdującej się na Gamla Stan.

Wsiadłam przez przypadek rano do złego autobusu, który jechał bezpośrednio z okolic leśnego domku do centrum miasta, więc postanowiłam wykorzystać okazję i przespacerować się po Starym Mieście w Sztokholmie i popracować chwilę w miłym miejscu. Spodziewałam się, że w Mumin Kaffe będzie sporo ludzi, ale okazało się, że byłam pierwszym klientem (przyszłam niedługo po otwarciu). Po ochach i achach i ogólnym zachwycie nad miejscem, zabrałam się za robienie zdjęć. Nie wiedziałam jak długo będzie pusto, więc przeszłam się z aparatem w dłoni po kawiarni. Jest to bardzo przytulne i miłe miejsce.

Oczywiście wszechobecne są postacie z Muminków. Pluszaki przy kawowych stolikach, księgi gości z ilustracjami z książek Tove Jansson, na ścianach grafiki.

Do tego mały sklepik w którym można kupić kubki z ulubionymi postaciami, bidony (z Bobkiem wymiata), a nawet fartuszki z logo Mumin Kaffe.

Kawę można oczywiście kupić w różnych wariantach. Mleko owsiane (ulubione IKaffe Oatly) jest, więc smakowite latte wypiłam w towarzystwie Przodka i trochę popracowałam.

Oprócz kawy możecie oczywiście napić się jeszcze innych napojów, zjeść tradycyjne kanelbullar, rożne słodkości oraz kanapki.

Toaleta jest wyposażona w przewijak, jest przestronna, więc wizyta z dziećmi powinna być komfortowa. Chętnie wrócę do Mumin Kaffe z moimi dziewczynami!

Na sam koniec perełka tego miejsca. To zdjęcie aktualnie jest na tapecie mojego komputera. Zgadzacie się z tymi słowami?

Adres

Österlånggatan 5
111 31 Stockholm

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek
8.30-18:00

Sobota-Niedziela
11:00-18:00

Veganama Opublikowane przez: