Junibacken

Mieliśmy udać się na rejs statkiem, ale niestety kilka minut spóźnienia i wycieczkę będziemy musieli odbyć w innym terminie. Jednak nie ma tego złego! W związku z tym, że już zaparkowaliśmy w centrum, a pogoda była piękna postanowiliśmy zrobić sobie spacer na Djurgården i odwiedzić Junibacken, czyli muzeum poświęcone postaciom szwedzkiej literatury, a przede wszystkim Astrid Lindgren. Nie zabrało również naszych ukochanych Muminków!junibacken6junibacken20 junibacken2junibackien4junibacken3junibackien junibacken8

Bardzo lubimy spacerować po Sztokholmie, a szczególnie po promenadzie przy ulicy Strandvägen. Liczne kawiarnie na wodzie, kajaki, zacumowane łodzie. Chyba już kiedyś Wam pisałam, że lubię porty i udziela mi się zawsze atmosfera przygody i podróży. Pierwszy raz zauważyłam też łodzie piknikowe, świetna sprawa! Tylko ceny trochę zniechęcają. Taki piknik na wodzie musi być wspaniały!

junibacken7junibacken5junibacken10junibacken9junibacken11junibacken1Nordiska Museet jeszcze przed nami! Swoją drogą sam budynek kojarzy mi się z Hogwartem i chociażby dlatego mam wielką ochotę odwiedzić to miejsce.
junibacken12Junibacken to bardzo popularne miejsce w Sztokholmie, ale my jeszcze tam nie byliśmy. Czekaliśmy, aż Matylda trochę podrośnie i w końcu nadszedł ten moment. Lili zasnęła kilka minut przed wejściem do muzeum, więc poszłyśmy tylko we dwie z Mati. Zobaczcie naszą relację z tego miejsca.junibacken24junibacken21junibacken22Junibacken14junibacken13junibacken25junibacken23Junibacken27junibacken28junibacken29Matylda była zachwycona, zjeżdżała na zjeżdżalni, wchodziła do domu Muminków, domku Pippi, z karuzeli nie chciała zejść. Na mnie największe wrażenie zrobiła „Story Train”, z której nagrałam krótki filmik (jakość może nie jest najlepsza, wybaczcie). Jest polska wersja językowa! W szwedzkiej wersji można usłyszeć samą Astrid Lindgren.

junibacken26

Nie mogło zabraknąć sklepiku w którym przepadłyśmy obydwie! Część z Muminkami najchętniej całą zabrałabym do domu. Była również książeczka o kupie (w Polsce „Mała książka o kupie”). Czy ktoś z Was jest jej szczęśliwym posiadaczem?

Miejsce zdecydowanie warte jest zobaczenia (szczególnie z dziećmi). Niestety ceny są dość wysokie : 139 SEK dzieci, 159 SEK dorośli. Dzieci do 2 lat za darmo. Junibacken16junibacken15junibacken17junibacken18junibacken19junibacken30

Junibacken
Galärvarvsvägen 8
115 21 Stockholm

Veganama Opublikowane przez: