Ile mam par butów, czyli czego jeszcze o mnie nie wiecie

Liebster Blog Award

Liebster Blog Award, czyli zabawa, umożliwiająca dowiedzenie się czegoś więcej o nominowanych blogerach. Nominację otrzymuje się od innego blogera, w moim przypadku od www.feminie.pl . Dziękuję ślicznie Madziu!

Na czym polega LBA?

Zabawa polega na tym, aby odpowiedzieć na 11 pytań zadanych przez osobę nominującą. Następnie stworzyć swoje 11 pytań i nominować kolejne 11 blogów. Należy poinformować blogerów o nominacji np. przy pomocy facebooka. Nie można nominować bloga, który wysłał Tobie wyzwanie.  

Co do samego LBA uczucia miałam mieszane. Na początku cieszyłam się bardzo z samej nominacji. Później przeraziłam pytaniem o buty i tym, że odpowiedź przeczyta mój mąż! Oczywiście żartuję, o wszystkich wie. Chyba. No dobra zobaczymy, może doda komentarz po publikacji. No i na samym końcu nie wiedziałam kogo nominować dalej, w końcu to 11 blogów. Dużo już zapewne brało udział. Jestem czytelniczką wielu blogów, które istnieją już dłuższy czas. Nie chciałam ponawiać nominacji. No, ale finalnie zdecydowałam się, wytypowałam szczęśliwą jedenastkę i stworzyłam pytania dla nich. Poniżej moje odpowiedzi na pytania od Feminine

1. Co uważasz za swoje największe osiągnięcie?

Rodzinę.

dro17

2. Co sprawia Ci największą satysfakcję w blogowaniu?

Pozytywny feedback, nauka nowych rzeczy i nowe znajomości. Wszystko na równi. Wiele się nauczyłam odkąd mam bloga, i to rzeczy, których bym raczej nie podjęła się w innych okolicznościach. Nowe znajomości pojawiają się powoli, bo ze mnie raczej introwertyk, pokonujący swoje wewnętrzne bariery. No i oczywiście miło jest jak jest miło. Pozytywny feedback nastraja super motywująco na następne blogowe projekty!

3. Jakie trzy elementy ubioru są dla Ciebie ‘must have’ Twojej garderoby?

Czarne rurki, biały t-shirt, długi kardigan. Zastanawiałam się jeszcze nad ciemnymi jeansami, ale jednak za rurkami bardziej bym tęskniła, jakbym miała wybierać. Biały t-shirt mam aktualnie w szafie w kilku krojach i jest to mój totalny must have. No, a kardigan taki do pół łydki ma zastosowanie cały rok i jest bardzo uniwersalny.

4. Bez czego (poza kluczami, telefonem i portfelem) nie ruszasz się z domu?

Bez dziecka. Jednego albo drugiego albo bez obydwu na raz. Czasem Mati zostaje z tatą, więc biorę Lili w chustę i działamy.  Z mniej ważnych rzeczy nie związanymi z dziećmi (chusteczki, pieluchy, itp.) to jeszcze podręczny notes do zapisywania różnych myśli mniej lub ważnych.

5. Co sprawia, że w słabszym momencie dnia w jednej chwili wraca Ci dobry humor?

Rozmowa z kimś bliskim (najlepiej z przyjaciółką albo mężem). Poza tym piękne rzeczy. Czasem sam ich widok niesamowicie relaksująco na mnie wpływa. Kiedy mam chwilę dla siebie, to pomalowanie paznokci i od razu lepiej się czuję. No, ale nie zawsze się da. Próbowałam kilka razy przy Matyldzie i niestety kanapie się lakierem dostało.

6. Przy czym najlepiej się relaksujesz?

W ciszy, w lesie. Zapach lasu odpręża mnie niesamowicie. Szyszki i mech pod stopami. A jeszcze jak jest połączenie lasu i wody to już w ogóle bajka.

trol20

7. Co w sobie lubisz?

Najbardziej w sobie lubię umiejętność cieszenia się z małych rzeczy. To bardzo uprzyjemnia i ułatwia życie. Wiąże się to nierozerwalnie z zamiłowaniem do wszystkiego, co piękne. Przedmiotów, jedzenia, obrazów, wnętrz.

dynia1

8. Jaki jest Twój ulubiony dzień tygodnia i dlaczego?

Sobota, a najbardziej sobota rano. Rodzinnie. Wtedy najczęściej wszyscy mamy wolne. Spędzamy czas razem. Realizujemy nasze wspólne projekty DIY albo ruszamy gdzieś z aparatem na zwiedzanie/spacerowanie.

9. Twoja największa słabość?

Zależy w jakiej dziedzinie. W dziedzinie zakupów mam słabość do kapeluszy i butów Melissa. Kiedy zobaczę jedno i drugie w sklepie, dostaję amoku. Kapeluszy chciałabym mieć tyle, ile jest ich rodzai i kolorów i tylko Arek mnie powstrzymuje przed zakupem kolejnych. Z Melissami jest tak samo, ale tu najczęściej jest zakup przez internet i dlatego tych butów mam więcej niż kapeluszy! Jeżeli chodzi o jedzenie, to mam słabość do bobu. Jak się dorwę do niego, to potrafię zjeść takie ilości, że aż wstyd się przyznać.

sig11

10. Lektura z lat dziecięcych do której chętnie byś wróciła?

„Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Kiedy myślę o samej nazwie, od razu jakieś pozytywne emocje we mnie się budzą. Już nie pamiętam dokładnie tej książki, ale wiem, że na pewno będę czytać ją dziewczynom. Tak czy inaczej wrócę do niej na pewno!

11. Ile par butów posiadasz?

22! Dużo? Nie dużo? Chyba dużo… Zdecydowanie w mojej kolekcji króluje Melissa. Od jakiegoś czasu kupuję tylko dobre jakościowo buty i nie niszczą się, nie psują, chyba dlatego tak kolekcja taka duża. Przynajmniej tak sobie to tłumaczę.

melisski

Moje pytania

 1. Lubisz podróżować po własnym kraju, czy bardziej poza jego granicami?
 2. Książka, którą chcesz przeczytać w najbliższym czasie to?
 3. Jakiego języka chciałabyś się nauczyć?
 4. Najdziwniejsza rzecz jaką zjadłaś to?
 5. Czy masz jakąś ulubioną markę odzieżową, a może kilka?
 6. Bez jakich kosmetyków do makijażu nie mogłabyś się obejść?
 7. Wolisz gotować korzystając z przepisów, czy improwizować?
 8. Wolisz jeść na mieście, czy w domu?
 9. Wolisz oglądać zdjęcia, czy być na nich?
 10. Co uważasz za największy atut swojego bloga?
 11. Jaki deser lubisz najbardziej?

Nominowani:

 1. http://cale-zycie-w-podrozy.blogspot.se
 2. http://www.messbyus.com
 3. http://swiatloczule.pl/
 4. http://smakoszkijaroszki.blogspot.com
 5. http://roslinnydietetyk.pl
 6. http://borntobevegan.blogspot.com
 7. http://www.mortycja.com
 8. http://www.skandichick.pl
 9. http:/dancewiththecamera.wordpress.com
 10. http://www.hemmahosjohanssons.com
 11. http://positivemind.pl

Jeżeli któryś z blogów był już nominowany albo nie ma ochoty wziąć udziału w zabawie i pisać specjalnego posta, to liczę na odpowiedzi w komentarzach. Ciekawa jestem szczególnie odpowiedzi na pytanie numer 4!

Veganama Opublikowane przez: