Czas start!

Po miesiącach zastanawiania się czy zakładać bloga, stwierdziłam, że pierwszy dzień Nowego Roku 2015 będzie tym odpowiednim. Jest też jeszcze kilka innych czynników.
   Pierwszy i najważniejszy to… moja druga ciąża! Tadam! To już prawie 10 tydzień <3
IMG_2001 copy
USG  zrobione w 5 tygodniu, ta kropeczka na środku to właśnie najmłodszy członek rodziny
   Tę ciążę chciałabym przejść mądrzej, po doświadczeniach z pierwszą, szczególnie jeżeli chodzi o odżywianie. W pierwszej ciąży jadłam wszystko co popadnie, lody szczególnie 🙂 Poza tym nie stroniłam od mięsa, nabiału oraz produktów glutenowych. Obecnie jestem od ponad roku bezglutenową weganką (hehe jak to dziwnie brzmi) i dobrze mi z tym. Zdecydowałam więc, że moja ciąża nie może być inna pod względem odżywiania. Ponieważ jestem początkującą weganką, postawiłam poradzić się doświadczonej dietetyczki, wyspecjalizowanej w diecie wegańskiej. Dostałam już przykładowy jadłospis, czekam jednak na dokładną rozpiskę. W kolejnym poście zdradzę szczegóły.
   Kolejną sytuacją, która przyczyniła się do założenia bloga była przeprowadzka do Sztokholmu. Wraz z mężem i córeczką, 20.09.2014 przeprowadziliśmy się do Szwecji. Ponieważ Arek dostał ciekawą propozycję pracy i to w kraju, który od zawsze był moim miejscem numer jeden na “życie” nawet się nie zastanawialiśmy, postanowiliśmy spróbować. Na blogu będę na pewno dużo pisała o tym jak widzę Szwecję i… jak tu będzie prowadzona moja ciąża. Z tego co się zorientowałam to zupełnie inaczej niż w Polsce, więc o tym więcej niedługo!
   Następną rzeczą, o której będę pisać na blogu będzie również moja przygoda z minimalizmem. Jak na razie przeczytałam kilka mądrych książek, blogów, artykułów i postanowiłam spróbować. Powoli, bez wyrzucenia 3/4 rzeczy z domu. Chcę zacząć przede wszystkim od ograniczenia spontanicznych zakupów i uporządkowania przestrzeni. W przypadku mojej rodziny będzie to pomocne przy przeprowadzkach, które nas czekają. W Sztokholmie nie jest łatwo znaleźć mieszkanie do wynajęcia, więc podejrzewam, że jeszcze nie raz będziemy zmieniać miejsce zamieszkania.
   To będzie piękny rok, mam zamiar go wykorzystać w 100%!
M.
Veganama Opublikowane przez: